FESTOOL D 12X750/22 BU DOMINO dowel sticks beech (22 pc) - 498688
71.40 tax incl.
On stock, immediately available. we have 1 products in stock.
box
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Superior Beechwood DOMINO Dowels
Product description
Steady. Steadier. DOMINO.
  • "Off the rail" can be individually cut to the required dowel length
  • Excessive glue can escape through the lateral longitudinal grooves
  • 100% rotation-proof right from the first DOMINO
Ideally suited for
  • DOMINO joints where you need a specific dowel length
  • Steady joints in solid wood and panel material
  • Furniture fitting, trade fair construction and shopfitting
  • For DF 700
Key features according to our expert
  • Length: 750 mm
  • Material: Beech
  • Domino brick: Yes
  • Thickness: 12 mm
  • Quantity per box: 22
  • Product Range: Festool Domino
Specifications / All features
  • Brand: FESTOOL
  • EAN: 4014549171059
  • Supplier number: FESTOOL 498688
Length
750 mm
Material
Beech
Domino brick
Yes
Thickness
12 mm
Quantity per box
22
Dimensions
12.00 x 750.00 x 25.90 mm